outdoor

Włókno konopne

Konopie w historii ludzkości zawsze zajmowały poczytne miejsce jako roślina tak użytkowa, jak i szlachetna, ze względu na mnogość zastosowań konopi samych w sobie. Przez tysiąclecia głównymi surowcami pozyskiwanymi z konopi było włókno oraz nasiona.

Obecnie włókno konopne z powrotem wraca do łask, jako słuszna alternatywa dla włókien syntetycznych, które jak powszechnie wiadomo są bardzo problematyczne pod względem ich utylizacji i wpływu na środowisko naturalne. Odpowiednio spreparowane włókno konopne wytrzymałością oraz walorami użytkowymi nie ustępują włóknom syntetycznym. Dzięki pracom badawczym prowadzonym w ramach działań  Agrihemp-holding pojawiły się nowe obszary zastosowania włókna, poza wcześniej znanymi. W związku z tym możemy wykorzystywać włókno nie tylko z plantacji dedykowanych stricte pod produkcję włókna. Oczywiście nie zmienia to faktu że takie plantacje są dla nas priorytetem, gdyż dzięki temu możemy pozyskiwać surowiec do najbardziej prestiżowych zastosowań (materiały tekstylne, odzież, tapicerstwo). Dzięki dbałości o wysokie standardy upraw już dziś możemy zaprosić do współpracy podmioty gospodarcze działające w przemyśle lekkim, tekstylnym, jak i budowlanym.

Naszą ofertę kierujemy również do rolników chcących rozpocząć uprawę konopi włóknistych na swoich polach. W ramach takiej współpracy oferujemy doradztwo, kwalifikowany materiał siewny w dogodnej cenie, jak również oraz odbiór surowca i terminowe płatności.

Wyślij zapytanie o zbiory w sezonie 2022. Mail: info@agrihemp-holding.com